Eldiven ile Tüy Alma Nasıl Yapılır?

Posted by in Cilt Bakımı, Makaleler

Paylaşmak Güzeldir...

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

ameliyat eldiveni ile tüy almaVücudumuzda bulunan tüylerden özellikle de yaz aylarının gelmesiyle ziyadesiyle rahatsızlık duyarız. Bu yüzden hem kadınlar hem de erkekler için oldukça kolay, acısız ve etkili olan eldivenle tüy almak yönteminden bahsetmek istiyoruz. Eldivenle tüy almak hem zahmetsiz hem de tüyleri kökünden alacağı için oldukça etkilidir. Bu sayede tıraş etmek veya ağda yapmak gibi pek çok acılı ve riskli yöntem kullanmanın aksine hem etrafı çok fazla kirletmeden hem de çok daha az acı çekerek hatta neredeyse hiç acı çekmeyerek istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Peki ama eldivenle tüy almak kolay mıdır, nasıl yapılmalıdır ve yararları veya zararları var mıdır? Aklınıza takılan hemen her türlü sorunun cevabını bulabileceğiniz eldivenle tüy almak yazımızda sizlere tüm bildiklerimizi aktarmaya çalışacağız. Öncelikli olarak eldivenle tüy almak için bilmeniz gerekenler yani nasıl alınır kısmından bahsedeceğiz. Sonrasında ise tüy almak için eldiven nasıl kullanılmalıdır ve yararları ile zararları konularına bahsedeceğiz. Siz de vücudunuzdaki tüylerden şikayetçiyseniz ve acısız bir tüy alma yöntemi bilmek istiyorsanız eldivenle tüy almak tam da size göre.


 

Eldivenle Tüy Almanın Püf Noktaları

 

1) Eldivenle tüy almak vücudunuzda bulunan hemen her bölge için oldukça etkili bir epilasyon çeşididir. Bu şekilde tüylerinizden kurtulmak diğer yöntemlere nazaran oldukça acısız ve etkilidir.

2) Eldivenle tüy alma yöntemi için ilk öncelik cildin kuru ve pürüzsüz olmasıdır. Bu aşamada cildinizde herhangi kapalı veya açık bir yaranın bulunmuyor oluşu oldukça önemlidir. Şayet vücudunuzda eldiven ile tüy almak istediğiniz kısımda yara varsa yaranızın geçmesini beklemeniz daha doğru olacaktır. 

3) Cildinizde yara yoksa mutlaka temiz olmalı ve ardından cilde bebek pudrası uygulanmalıdır. Bu sayede eldiven ile tüylerinizi tutmak daha kolay olacak ve cildinizi sıkıştırmadan yalnızca tüyleri tutmanız sağlanacaktır. Bu şekilde tüyler tamamen kavranacak ve ilk çekişte kökünden çıkacağı için kırılmayacak ve bu sayede de uzun süreli bir temizlik yaşayacaksınız. 

4) Tüyleri eldiven ile almak için ayrıca tüylerinizi iyice uzatmanıza gerek yoktur. Tüyleriniz kısa bile olsa herhangi bir kolonyayı cildinize döktükten sonra ameliyat eldiveni ile tüylerinizin oldukça kolay bir şekilde alındığını göreceksiniz. 

5) Epilasyon aleti ile veya ağda ile yapılan temizleme işleminin aksine tüyleri tek tek değil de birer tutam şeklinde alacağı için daha acısız bir epilasyon olacaktır. Bazı ameliyat eldivenleri kendinden pudralı olduğu için cildinize pudra uygulamanıza gerek yoktur. Fakat eldivenleriniz pudrasız ise mutlaka cildinizi pudralamanız gerekmektedir.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:  Doğal Güzellik sırları Nelerdir?

 

koltuk altı kılları acısız nasıl alınır

 

Eldivenle Tüy Almanın Faydaları

Eldivenle tüy almak tüylerinizi kökünden almanızı sağladığı için tüylerin yeniden çıkmasını geciktirir. Bu anlamda traş ederek kurtulduğunuz tüylere oranla 20 kat daha geç çıkarlar. Bunun yanında eldivenle tüy almak oldukça basittir. Özellikle de ergenlik çağındaki pek çok genç kız için özellikle tavsiye edilen bir epilasyon yöntemidir. Bunun sebebi ise ergenlik çağına yeni giren kişilerde tüyler dağılmamıştır ve yaygın olmadığı için de düzenli olarak kökünden alınması tüylerin yayılmasını engelleyerek büyük ölçüde kıllanmayı azaltmaktadır. Eldivenle tüy almak aynı zamanda tüyleri farklı yollar ile alınan derideki kararmaları da engellemektedir.

 

Hangi Bölgeler Eldivenle Tüy Almak İçin Uygundur?

Koltuk Altı Bölgesi

Koltuk altı bölgesi için oldukça pratik bir yöntem olan eldivenle tüy almak aynı zamanda bu bölgedeki diğer epilasyon yöntemlerine nazaran derinin kararmasının önüne geçmek için çok ama çok etkili bir yöntemdir. Bu anlamda diğer şekillerde yapılan epilasyon ile maalesef deri fazlasıyla yıprandığı için kararmakta ve köklerdeki siyah noktalar maalesef ki deri üst yüzeyine çıkmaktadır. Eldivenle tüy almak isteyen kişiler için bu oldukça önemli ve güzel bir tercih sebebi olmaya yeter de artar bile.

 

Kollar ve Bacaklar Bölgesi

Kollar ve bacaklar için eldivenle tüy almak maalesef ki biraz zaman almaktadır. Her ne kadar kollarını alan kişiler için bacaklara nazaran daha kolay olsa da yine de yeterince büyük bir alan olduğu için çok pratik olmayacaktır ve biraz zaman alacaktır. Fakat daha az acıyacağı için zamanı olan kişiler için oldukça etkili bir bakım yöntemidir. Yine kıl köklerindeki kararmalar olmayacağı için deri pürüzsüz ve beyaz kalacaktır.

 

Bikini Bölgesi

Bikini bölgesi için eldivenle tüy almak epilasyon çeşitleri arasında en akıllıcası olacaktır. Pek çok kadının ortak tercihi olan bu epilasyon çeşidi sayesinde hem doku deformasyonunun önüne geçip hem de pürüzsüz bir cilt ve kararmayan bikini bölgesine sahip olacaksınız. Üstelik zaten hali hazırda küçük bir bölge olan bikini bölgesi için eldivenle tüy almak oldukça kısa bir zamanda gerçekleşecektir. Pek çok kişi için bikini bölgesini almak zordur. Çünkü tek başına yapılması pek mümkün değildir. Bazı kişiler ise güzellik salonlarında bikini bölgesini özel bir bölge olduğu için başka bir kişiye aldırmak istemeyebilirler. Bu yüzdendir ki eldivenle tüy almak bikini bölgesi için biçilmiş kaftandır.

 

koltuk altı ve bikini bölgesi kararması bitkisel çözüm

 

Eldivenle tüy almak hem acısız hem de zahmetsiz bir yöntemdir. Diğer epilasyon yöntemleri ile kıyaslandığında ise neredeyse hiç bir maliyeti olmadığı için oldukça ekonomiktir. Eldivenle tüy almanın bir diğer yararı ise bu şekilde tüylerini alan kişilerin hemen hepsinin belirttiği gibi bir müddet bu şekilde tüy alındıktan sonra o bölgenin kelleşerek tüylerin kalıcı olarak bölgede çıkmamasıdır. Bu durum özellikle bacak tüylerinde gözlendiği için siz de bacaklarınızda kolaylıkla deneyimleyerek gözlemleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak üç sefer ameliyat eldiveni ile alınan tüyler artık bölgesel olarak azalmakta ve bu durum kalıcılaşmaktadır.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:  Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

 

Tüylerini Eldiven İle Alan Kişilerin Yorumları

 

Ebru Z. (23): Annemden öğrendiğim bu yöntem ile özellikle koltuk altı ve bikini bölgemi temizlemek hem çok pratik hem acısız hem de oldukça kolay. Üstelik diğer kişiler gibi koltuk altlarım siyah değil bembeyaz ve pürüzsüz. İlk zamanlardan beri bu yöntemi kullandığım için sanırım tüylerim hiç yayılmadı ve şuan çok azlar. Bu sayede almak da her geçen gün daha kolaylaştı ve daha az zaman almaya başladı.

 

Melisa T. (37): Arkadaşımın tavsiyesi ile başladığım bu yöntem benim için milat oldu. Bikini bölgemdeki diğer tüy alma yöntemleri yüzünden oluşan kararmalar yüzünden bikini giyemez olmuştum ama yaklaşık bir yıldır bikini bölgemin rengi açıldı ve bu konuda artık endişe etmiyorum.

 

Dilara Ç. (17): Tıraş etmek ne kadar kolay ve pratik olsa da kısa sürede yeniden çıkıyor ve çoğu kişinin kıllarını daha da çok arttırıyormuş. Ben sürekli eldiven ile alıyorum tüylerimi. Çok memnunum bu yüzden tavsiye ederim herkese.

  

Lazer epilasyon, ağda ve ev epilatörleri ile yapılan yöntemlerin yerine neden bu yöntemi tercih edeyim diye aklında soru kalan kişiler için vereceğimiz cevap elbette ki deri sağlığınız için olacaktır. Çünkü eldivenle tüy almak diğer tüm yöntemlere göre neredeyse deriye hiç temas etmemenizi sağlar. Bu şekilde olduğunda lazerin yakıcı etkisi, epilatörün deriyi kapma ihtimali ve ağdanın üst deri tabakasını alması gibi pek çok hem acılı hem de kalıcı hasar bırakan yöntemlere göre riski sıfırdır. Bu yüzden denemeyen kişiler için eldivenle tüy almak mutlaka denenmesi gereken bir güzellik ve kişisel bakım yöntemidir.


Bu Makaleyi Beğendiniz mi?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Kirpik Uzatmak İçin 6 Etkili Yöntem

Sağlıklı gür ve uzun kirpiklere sahip olmak tüm kadınların ortak isteklerinden birisidir. Özellikle de günlük...

Kapat