En Çok Tercih Edilen Bayan Çanta Modelleri

Posted by in Makaleler, Moda

Paylaşmak Güzeldir...

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Her tür kıyafet ile uyum sağlayan, farklı renklerde ve farklı materyallerde üretilen bayan çanta modelleri oldukça güzel. Bayan çanta modelleri kimi zaman deri kimi zaman kanvas kumaş kimi zaman ise hasır ve nefes alabilen spor kumaşlardan üretiliyor. Özel günlerde ve tüm zamanlarda kullanılabilecek çantalar genellikle siyah renkte tercih edilse de binlerce renk seçeneği bulunan çantaların birbirinden farklı ve şık modelleri de bulunuyor. Bu makalemizde sizler için hazırladığımız bayan çanta modelleri hem materyallerine göre hem de modellerine göre sınıflandıracağız. Siz de günlük hayatınızda hem kullanışlı hem de şık görünmek istiyor ve özel davetlerinizde kıyafetinize bütünleşen çanta modellerinde kararsız kalıyorsanız bu yazımızı çok beğeneceksiniz.


Özel davetler ve şık akşam yemeklerinde kullanıma uygun olan portföy çantalardan tutun da spor çanta modellerine kadar, deri sırt çantalarından tutun da omuzdan kullanıma da uygun olan çapraz postacı çantalarına kadar hemen her yaştan kişiye hitap eden bayan çanta modellerini çok beğeneceksiniz. Çanta modellerinin yanı sıra genel anlamda fiyat bilgilerini de bulabileceğiniz bayan çanta modelleri yazımızda çantaların bakımları hakkında ipuçlarına da değineceğiz. 

 

Bayan Çanta Modelleri ve En Trend Çeşitler

Omuz Çantası Modelleri

Omuza asılarak kullanılabilen bu bayan çanta modelleri hem kısa saplı hem de uzun saplı olarak bulunabiliyor. Hemen her renkte ve materyalde üretilen bu çantalar genellikle günlük hayatı kolaylaştıran içi düzenli ve dışarıdan da oldukça şık görünen modellerdir. Kişisel zevkleri göre farklılık gösteren bu çantaların boyutları içine koyacağınız malzemelere göre şekillenmekte ve buna göre tercih edilmektedir.

Omza asılan çanta modelleri

 

 

Postacı Çanta Modelleri

Şeklinden dolayı bu ismi alan postacı bayan çanta modelleri çapraz olarak kullanıma uygundur. Sapı diğer modellere göre daha uzun olan postacı çanta modelleri sapını ikiye katlanmak suretiyle omuz çantası olarak da kullanmaya uygundur. Çoğunlukla her iki turda kullanılabilmesi açısından pek fok firma çantalarını bu şekilde üretmektedir. Her iki kullanıma uygun olan çantalar iki farklı çanta satın almaktan daha ekonomik olacağı için pek çok kişinin ilk tercihlerinden birisidir. 

Çapraz çanta modelleri

 

 

Sırt Çantası Modelleri

Son zamanların en popüler çantalarından birisi olan deri sırt çantası modelleri hem kullanım kolaylığı hem de kaliteli görünümleri dolayısıyla tercih ediliyor. Günlük kıyafetler ile yakaladığı uyum sayesinde her yaştan kişinin kullanımına da uygundur. Bu anlamda anne kız ya da iki kız kardeşin ortak çantası da olabileceği için bir tanesi yeterli olacaktır. 

Deri sırt çantası modelleri

 

 

Kova Çanta Modelleri

Kısa bir sap ile omuz çantalarına benzeyen kova çanta modellerini diğer çantalardan ayıran en belirgin özelliği büzgülü bir yapıya sahip olmasıdır. Bir kese gibi büzülerek kullanılan bu çanta modelleri özellikle genç kızlar tarafından çok sevilmekte ve çok sık tercih edilmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu çantalar yalnızca deri olarak tasarlanmakla kalmaz bez ve süet kumaştan da üretilmektedir.

Büzgülü çanta modelleri

 

 

El Çantası Modelleri

Portföy çantalar ile karıştırılsa da onlardan daha sade olan ve yalnızca kimi modellerde bulunan bilek sapları bulunan zarf şeklinde çantalardır. Bayan çanta modelleri arasında en sade olan modellerden birisidir. Son zamanlarda üzerlerine işlenen küçük baskılar veya desenler ile daha fazla hareket katılan bu çanta modelleri kimi zaman makyaj çantası olarak da kullanılmaktadır. 

Zarf çanta modelleri

 

 

Portföy Çanta Modelleri

Özel davetler, düğünler, partiler, kokteyller veya bir gece yemeği için tercih edilebilecek modellerden. ve şık kıyafetler ile birlikte kullanılan kimi zaman deri, kimi zaman pullu kimi zaman da metal malzemelerden yararlanarak üretilen genellikle avuç içi kadar olan veya birkaç cm daha büyük olabilen zincir detaylı veya askısız olarak üretilen bayan çanta modelleri türlerinden birisidir. Özellikle ayakkabı ile kombin yapılarak her kıyafete de uyum sağlayan diğer çantalara nazaran daha şık ve göz kamaştırıcı olan şarkılardır.

Abiye çanta modelleri

 

 

Spor Çanta Modelleri

İçerisine spor kıyafetlerin ve spor malzemelerinin alınarak spora giderken kullanabileceğiniz, spor kıyafetleriniz ile uyumlu olan bu çanta modelleri bazen bir sırt çantası bazen ise saplarından tutarak taşıyabileceğiniz bir formda olabiliyor. Bu çantaların en bilinen özellikleri hava alan özel kumaşlardan üretilmesidir. Bu sayede spordan sonra kıyafetleriniz uzun süre kapalı kalsalar bile havasız kalmayacakları için sizi rahatsız etmeyecektir. 

Spor çantası bayan

 

 

Hasır Çanta Modelleri

Çoğunlukla plajlarda tercih edilen hasırdan hazır veya el örmesi olan bu çantalar hem çok sağlam hem de biraz nostaljik olmaları sebebi ile tercih edilmektedir. Diğer çantaların tersine oldukça hafif olmaları içerisine çok malzeme koyan kadınların bir numaralı tercihleri arasında. 

hasır çanta

 

 

Kanvas Çanta Modelleri

Sert bir kumaş olan kanvastan üretilen bu çantalar pek çok model üzerinde uygulanmaktadır. Hem spor görüntüsü hem de uygun fiyatlı olması dolayısıyla genç kızlar tarafından çok sevilen bu çanta modellerinin fiyat aralığı da 25 TL ile 150 TL arasındadır. 

kumaş çanta modelleri

 

 

İlginç Tasarımlı Çanta Modelleri

Sezonun popüler şekillerinden veya desenlerinden ilham alınarak tasarlanan bu çanta modelleri genelde yazlık çantalardır. Kimi zaman karpuz kimi zaman ananas kimi zaman radyo kimi zaman ise plak şeklinde olması dolayısıyla oldukça ilginç tasarımlara sahiptirler. Hemen her yaştan seveni bulunan bu çanta modelleri günlük yaşamda tercih edilebilir ve özellikle kot pantolonlar ile uyumludur. 

Farklı çanta modelleri

 

 

Bel Çantası Modelleri 

90’lı yıllardan kalma bir moda olan bel çantalarını günümüzde hala çok severek kullananlar var. Özellikle tatil yörelerinde yaşayanların sıkça tercih ettiği bu çantaları nostaljik olmaları sebebi ile de pek çok kişi tercih etmekte ve bellerinde kullanmak istemeyen kişiler omuz çantası olarak da kullanmaktadır. 

Bel çantası

 

 

Plaj Çantası Modelleri

Son zamanlarda silikon olanları çok moda olsa da hasır plaj çantaları da bulunmaktadır. Silikon çanta modelleri ıslak kıyafetlerin sularını damlatmayacağı ve başka yerleri ıslatmayacağı için tercih edilmektedir ve hemen her rengi de bulunmaktadır. 

Plaj çantası

 

 

Kutu Çanta Modelleri

Kimi zaman içine fotoğraf makineleri gibi malzemeler konsa da kimileri için vazgeçilmez olan bu çanta modelleri kutu formlarındadır. Kolaylıkla her yerde bulunmayan bu bayan çanta modelleri ya internet sitelerinden ya da özel olarak yaptırmak kaydı ile elde edebilirsiniz. 

Kutu çantaları

 

Bayan çanta modelleri gün geçtikçe modanın da hızlı değişimleri sayesinde sınırlandırılamayacak kadar geniş bir yelpazeye sahip. Bu anlamda her geçen gün yukarıda bahsettiğimiz çanta modellerine bir yenisi eklenmekte ve modaya yön vermektedir. Siz de farklı çanta tasarımlarını beğeniyorsanız mutlaka modayı yakından takip etmeli ve bu değişime ayak uydurmalısınız. Bayan çanta modelleri son zamanlarda zincir detayları ile hareketlenmiş ve özellikle de süet kumaşlar ile bezenmiştir. Ayrıca payetli kumaşların yeniden moda olması dolayısıyla şimdiler de bir de pullu ve payetli çanta modelleri çok beğenilmektedir. Aslında modanın bir döngü olduğu düşünüldüğünde bayan çanta modelleri de yeniden ve tekrar moda olacağı için siz de temiz ve dikkatli kullandığınız çantalarınızı özenle saklayıp moda olduğunda hem bu vintage akımına hem de modaya ayak uydurmuş olursunuz. günümüzde pek çok genç anne annelerinin çantalarını büyük bir beğeni ile kullanmakta ve o günlere olan hayranlığını dile getirmektedir. Siz de geleceğe bu şekilde harika bir miras bırakabilir ve gününüzün modasını geleceğe taşıyabilirsiniz.


Bu Makaleyi Beğendiniz mi?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Sivilce geçirmenin yolları
Sivilce Nasıl Geçer | Sivilceler İçin Doğal Çözüm Yöntemleri

Ergenlik çağına girilmesi ile birlikte karşılaşılan ilk ergenlik belirtisi sivilcelerdir. Sivilcelerin çıkmasın sağlıklı bir vücudun...

Kapat