En Havalı Saç Kesim Modelleri

 • 6
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

saç modelleriSaçlarını kestirmek isteyenler için harika bir rehber olacak en havalı saç kesim modelleri yazımızda siz de kendiniz için en güzel ve en uygun saç modellerini bulabilirsiniz. İsterseniz uzun isterseniz de kısa saç modellerinden hoşlanın kendinize yakışa bilecek ve yüz hatlarınıza en uygun olan saç modellerini sizin için araştırdık. Son zamanların en çok beğenilen bayan saç kesim modelleri ile modern saç modellerinden derlediğimiz bu yazımızı çok beğeneceksiniz. İlk olarak en çok tercih edilen ve de modası hiç ama hiç geçmeyen kısa saç modellerinden bahsetmek istiyoruz. Hem çok havalı hem de modern görünen saçların sırrı elbette ki hacimli ve gür görünen saçlardır. Bunun yanı sıra basit ve günlük modeller de ummadığınız kadar güzel tepkiler ile karşılaşmanızı sağlayabilir. Bu yılın en popüler kısa saç modelin bob kesimli saçlar olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

 

Bayan Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Bob Saç Modelleri

Eskiden küt saç dile adlandırdığımız bu saç modelleri ya yüz kemiği hizasında ya da tam omuzlar da bitmekte. Ne çok kısa ne de çok uzun olmayan bu saç kesim modelleri günlük hayatta kullanımı en kolay saçlardan birisi. Kısa olduğu için hızlıca şekillendirip zamandan da kazanmanızı sağlarken oldukça modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bob saç modelleri

 

 

Katlı Kısa Saç Modeli

Katlı saçlar özellikle az saçlı kişiler tarafından tercih edilir. Saçları daha gür ve daha hacimli gösterirken yüz hatlarını da ön plana çıkaracağı için yuvarlak yüzlü kişilere de çok yakışmaktadır. Bu saç kesim modelleri genellikle açık renk ton ile çok daha uyumlu ve güzel duran kısa saçlar boynu olduğundan daha uzun gösterdiği için de sıkça tercih edilmektedir.

Kısa katlı saç modelleri

 

 

Lob Saç Kesimi

Lob saç modeli omuz hizasında biten genel olarak katsız veya az katlı olarak kesilen saçlardır. Düz saçlı kişiler tarafından sıkça tercih edilen lob model saçlar tombul yüz hatlarını da daha zayıf gösterdiği için adeta bir illüzyon oluşturmakta. Uzun yüz hatlarına sahipseniz eğer bu saç modelini kakül kestirerek de kullanabilirsiniz. Düz hali ile çok modern olan bu saçlar hafif dalgalı şekildi kullanıldığında ise oldukça romantik bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

Lob kesim saç modelleri

 

 

Asimetrik Kesimli Saçlar

Asimetrik kesimli saçlar çoğunlukla kısa olarak tercih edilse de oldukça uzun modellerde de tercih edilmektedir. En modern ve şık hali elbette ki kısa olan asimetrik saçlar özellikle yaz aylarında pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uzun olarak kullanmak isterseniz de v kesim olarak adlandırılan uzun model de gayet şık olabiliyor. Ayrıca v kesimli saç modelleri uç kısımlarından düzenli olarak kırık aldırmak gerektirdiği için de oldukça bakımlı görünmektedir.

Asimetrik kesim saç modelleri

 

 

Yarı Uzun Dalgalı Saçlar

Genellikle saç uzatma dönemlerinde en fazla dayana bildiğiniz uzunluk olan bu saç modeli hemen hemen her türlü saç modeli uygulaması için idealdir. İsterseniz maşa ile bukleler yapabilir isterseniz düz haliyle kullanabilir isterseniz de her çeşit örgü saç modelini uygulayabilirsiniz. Özellikle topuz ve atkuyruğu modelleri oldukça kolay yapılabilen bu saç ile aklınıza gelebilecek tüm modelleri deneyebilirsiniz hem uzun saç havası vermekte hem de çok uzun saçlarla uğraşacak ve bakımını yapamayacak olan kişiler için bir alternatif olmaktadır. Eğer ara boylarda bir saç istiyorsanız ama ne kısa olsun ne de çok uzun dursun istiyorsanız bu saçı tercih edebilirsiniz. Küt saçlardan bu halini alabilmesi için yaklaşık olarak bir yıl gerekse bile kesinlikle değer uzun vadede sizi mutlu edecek pek çok farklı modelde diyebileceğiniz harika bir modeldir.

Uzun dalgalı saç modelleri

 

 

Atkuyruğu Saçlar

Bu model de hem özel günlerde hem de günlük hayatınızda kolaylıkla tercih edebileceğiniz gayet derli toplu ve birazda spor duran bir saç modelidir. Atkuyruğu saçlar genellikle tüm yüz şekillerine çok yakışmaktadır. Yalnızca katlı saç modeline sahip kişiler kesinlikle atkuyruklarını düz kullanmamalıdırlar. Çünkü katlı saçlar atkuyruğu yapıldığında üst kısım gayet geniş ama uç kısımları çok az görüneceği için çokta hoş olmayan istenmeyen bir görüntüye sebep olur.

Atkuyruğu saç modelleri

 

 

Dağınık Topuz Modeli

Çoğunlukla daha derli toplu görünmek istediğiniz günlerde yüzünüzü daha çok ön plana çıkaracak olan bir saç modeli arayışındaysanız bu saçı çok beğeneceksiniz. Bu saç modeli genellikle yuvarlak yüzlü kişilere daha çok yakışmakta ve daha güzel durmaktadır. Hafif salaş ama düzenli olan bu topuz modelini özel günlerinizde de tercih edebilirsiniz.

Dağınık topuz saç modelleri

 

 

Örgü Topuz Modeli

Hem çok şık hem de her ortam için uygun olabilecek bir saç modeli arıyorsanız örgülü topuzlar tam da sizin istediğiniz tarzda. Hem günlük kıyafetlerle hem iş yeri kıyafetlerinizle hem de özel günlerdeki kıyafetlerinizle mükemmel uyum sağlayacak olan örgülü topuzları tüm yüz hatlarına sahip kişilere çok yakıştırıyoruz.

Örgülü topuz saç modelleri

 

 

Burmalı Saçlar

Yalnızca iki parmak hareketiyle elde edebileceğiniz bu harika saç modeline bayılacaksınız. Hem gür saçlılar hem de ince telli ve az saçlılar için harika bir alternatif olan bu saç modeli hem yaz aylarında hem de kış aylarında severek kullanacaksınız.

Burmalı saç modelleri

 

 

Balıksırtı Modeli

Çok uzun zamanlardan beri bilinen ve çok fazla sevilen artık klasikleşmiş modellerden bir tanesi olan balık sırtıyla hem çok derli toplu bir görünüme kavuşursunuz hem de asla bozulmayacak tüm gün dayanacak ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyecek bir saç modeli ile günü tamamlamış olursunuz.

balıksırtı örgülü saç modelleri

 

 

Geniş Dalgalı Saç Modelleri

En kalın maşa ile sarılan ve asla bukle bukle durmayan dağınık, geniş ve hacimli görünen bu saç modelini hem kısa saçlılara hem de uzun saçlılara tavsiye ediyoruz. Daha önceleri olduğunuzdan çok daha farklı görüneceğiniz bu saç modeli ile çevrenizdekilerin yakın markajı altında olacaksınız.

İri dalgalı saç modelleri

 

 

Şelale Saç Modeli

Şelale adı verilen bu saç örgüsü modelinde örgülerin başladığı kısım adeta bir şelale gibi tutam tutam ayrıldığı için bu ismi almıştır. Şelale örgü genellikle günlük kullanım için çok sık tercih edilmese de özel günlerin en çok tercih edilen pratik ve kolay saç modellerindendir.

Şelale örgülü saç modelleri

 

 

Salaş Topuz Modeli

Bu saç modeli de daha çok erkekler arasında depresyon saç modeli olarak bilinse de günlük kullanım için aşırı derecede pratik ve kolay aynı zamanda oldukça da sempatik bir saç modelidir. Yalnızca tek bir lastik toka ile kolaylıkla yapabileceğiniz bu model için başka hiçbir malzeme ihtiyaç duymayacaksınız.

Depresyon topuzu modelleri

 

  

Taç Örgü Modeli

Bu saç modeli ile hem çok daha genç görünüp hem de oldukça sempatik olacaksınız. Bu saç modelini yapabilmek için orta uzunlukta saçlara ihtiyacınız olacak. Ortadan ayıracağını saçlarınızı ayrı ayrı örgüler yapıp tepe noktasında birleştirip uç kısımlarını gizledikten sonra taç örgü modeliniz hazır olmuş olacak.

Taç örgülü saç modelleri

 

 

Fiyonk Saç Modeli

Bu saç modeli ile adeta başınızın üzerinde saçlarınızdan oluşmuş bir kurdele olacak. Tüm saçlarınızı derli toplu gösterirken oldukça sevimli görmenize sebep olacak olan bu modeli dilerseniz saçlarınızı ördükten sonra da tepede yapabilirsiniz. Aynı şekilde örgü yapmadan düz bir şekilde tepede topladıktan sonra da fiyonk modelini verebilir ve bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Fiyonklu saç modelleri

 

 

Burgu Topuzu Saç Modeli

Tıpkı burgulu saç modelleri gibi yapılan fakat sonrasında ense kısmında toplanan ve tel tokalar ile çengelli tokalarla birlikte topuz haline getirilen bu saç modeli daha çok ofiste çalışan hanımların tercih edeceği türden.

Burgulu saç modelleri

 

 

Su Dalgası Saç Modeli

Genellikle orta kalınlıkta ki saç maşası veya bigudiler ile yapılan bu saç modelinden buklelerin çok kıvırcık olmamasına ve salaş olmasına dikkat edilir. Bu sayede saçlar doğal bir su dalgasına kavuşur ve isteye göre tel tokalar ile toplu bir şekilde durabilir veya açık bir şekilde de kolaylıkla kullanabilir.

su dalgalı saç modelleri

 

 

İkili Balıksırtı Örgü Modeli

Daha çok genç kızların ve genç bayanların tercih edeceği bu modelde ise saçları ortadan ikiye ayrılır fakat ayrıldığı kısımdan itibaren uçlarına kadar balıksırtı örülür. Bu şekilde yapılacak ikili örgü genellikle okulda kullanım için oldukça elverişli ve güzel bir modeldir.

Çift balıksırtı örgülü saç modelleri

 

 

Topuz Süngeri ile Sıkı Topuz Modeli

Neredeyse her büyüklükte olan topuz süngerleri saçlarınızı sımsıkı topladıktan sonra süngeri saçlarınızın içinden geçirip sonrasında ise saçları süngerin etrafında toplayacak şekilde tekrar bir plastik toka ile toplayıp dışarıda kalan kısımlarını dilerseniz örerek dilerseniz de alt tarafına gizleyip tel toka ile sabitleyerek kullanabilirsiniz. Tepede bu şekilde toplanan topuzu günlük olarak da kullanabilirsiniz.

Donut topuz modelleri

 

Evde kolaylıkla bir başkasına ihtiyaç duymadan tek başınıza yapabileceğiniz birbirinden güzel saç modellerinden ve kısaca yapılışlarından bahsettik. En trend ve havalı saç kesim modelleri ile saç modellerinin bulunduğu saç bakımı kategorimize göz atmayı unutmayın.

Bu Makaleyi Beğendiniz mi?

 • 6
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares
 •  
  7
  Shares
 • 6
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •