Kirpik Uzatmak İçin 6 Etkili Yöntem

Posted by in Makaleler

Paylaşmak Güzeldir...

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sağlıklı gür ve uzun kirpiklere sahip olmak tüm kadınların ortak isteklerinden birisidir. Özellikle de günlük makyaj yapan birisi iseniz kullandığınız rimel ve hatta kullandığınız makyaj temizleme ürünleri bile kirpiklerinizi yorarak onların dökülmesine ve güçsüzleşmesine sebep olur. Bu yüzden de kopan ve kısalan kirpiklerinize mutlaka kirpik uzatmak adına bakım yapmalısınız. Çalışan bayanlar için en azından rimel sürmek kendilerini birazcık daha iyi hissetmeleri için önemlidir. Bu yüzden de rimelin zararlı etkilerini önereceğimiz bakım yöntemleri ile yok edebilirsiniz. Bu yazımızda uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler için hem kirpik bakımı hem de kirpik uzatma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Sizde daha sağlıklı daha gür ve daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız önerdiğimiz kirpik uzatma yöntemlerini mutlaka denemeli ve sonucunu da bizimle paylaşmalısınız.


 

1) Badem Yağının Mucizevi Etkisi

Hem saç hem kaş hem de kirpik uzatma konusunda en başarılı doğal yağlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki tatlı badem yağıdır. Sizde tatlı badem yağının bu harika etkisinden faydalanmak istiyorsanız akşamları uyumadan önce kirpik diplerinize pamuklu bir çubuk yardımıyla tatlı badem yağı uygulayabilir veya boş bir rimel şişeniz varsa içerisine badem yağı koyarak tüm kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. 2 hafta içerisinde günlük kullanımı düzenli olarak uygularsanız harika sonuçlar alacaksınız.

 

 

2) Hint Yağı ile Gür Kirpikler

Hint yağı yoğun kıvamlı yapısı ve etkili vitaminleri ile harika bir bakım yağı olmakla birlikte saç, kaş ve kirpik uzatmak konusunda da çok iyi sonuçlar yakalamanızı sağlar. Hint yağını kirpik uzatmak için kullanacağınızda gözlerinize kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde gözlerinizde yanma hissine sebep olabilir. Bu yağ yalnızca kirpik uzatmak konusunda değil kirpiklerinizi güçlendirme konusunda da başarılıdır. Özellikle kopan kirpiklerinizin yerine yenisi çıkarken var olanlara da bakım yaparak güçlenmesini sağlar.

kirpik uzatıcı ürünler

 

 

3) Pro-Keratin İçerikli Bakım Ürünleri

Kullandığımız kozmetikler de farklı içerikleri nedeniyle kirpiklere zarar verir. Bunun önüne geçmek ve kirpik uzatmak için içerisinde pro-keratin bulunan kirpik bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Özellikle kirpik serumlarında bu içeriğe dikkat ederek alırsanız farkı çok kısa sürede göreceksiniz. Bu sayede kirpikleriniz hem dökülmelere karşı dirençli olur hem de hızla uzamaya başlar.

 

 

4) Kirpik Kıvırma Makaslarından Uzak Durun

Çok eski zamanlardan beri kullanılan kirpik kıvırma makasları her ne kadar günümüzde zararları azaltmaya yönelik tasarımlara sahip olsa da yeterli değil. Çünkü kirpikleri sıkarak şekillendiren bu makas kırılmalara sebep olmakla birlikte kirpiklerin dökülmesinde de oldukça etkilidir. Bir de parmaklarınızdan kayması halinde kirpiklerinizin hemen hepsinin kökünden kopması riskini de barındırdığı için kimseye tavsiye etmediğimiz bir güzellik gerecidir!

kirpiklere zarar veren şeyler

 

 

5)Kirpiklerinizi Tarayın / Fırçalayın

Tıpkı saçlar gibi kirpikler de taranmalı ve kirpik diplerine bu yol ile masaj yapılmalıdır. Güzellik marketlerde bulabileceğiniz kirpik tarakları veya kirpik fırçaları ile bu adımı kolaylıkla yapabilirsiniz. Kirpik fırçası bulamıyorsanız eski bir rimel fırçasını temizledikten sonra aynı verimi alabilirsiniz. Bu sayede kirpik uzatma işlemini yaparken kirpiklerinizin dağınık çıkmasının da önüne geçmiş olacaksınız ki bu güzel ve derin bakışlar için oldukça önemlidir.

 

 

6) Argan Yağı ve Zeytin Yağı Kürü

Kirpik dökülmenizin önüne geçemiyor ve bir an önce kirpik uzatmak istiyorsanız bu kür çok işinize yarayabilir. Her kullanım için üçer damla karıştırarak parmaklarınız ile kirpiklerinize uygulayın ve mümkünse bir gece bekleyin. Oldukça hızlı sonuç veren bu kür sayesinde kirpik uzatmak sizin için çok kolay olacak.

Sağlıklı, bakımlı, gür ve uzun kirpikler için en pratik ve etkili yöntemlerden bahsettiğimiz yazımıza sizin de eklemek istedikleriniz varsa bize yorum yazarak iletebilirsiniz. Kirpik uzatmak için siz de bahsettiğimiz yöntemleri denediğinizde hızla sonuç alacak ve oldukça güzel kirpiklere kavuşacaksınız. Rimelsiz göz alıcı ve dikkat çekici uzunluktaki kirpiklere yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulamanız halinde en fazla bir ay içerisinde kavuşabilirsiniz.


Bu Makaleyi Beğendiniz mi?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
cilt ve vücut çatlakları
Cilt ve Vücut Çatlakları Nasıl Geçer? | 6 Farklı Doğal Tedavi Yöntemi

Cilt çatlakları farklı sebeplerden oluşan ve kadınların hiç birisinin de hoşuna gitmeyen bir cilt deformasyonudur....

Kapat