Yüzü Zayıf Gösteren 6 Makyaj Hilesi

Posted by in Makaleler, Makyaj

Paylaşmak Güzeldir...

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Yüzü Zayıf Gösteren MakyajMakyaj biz kadınların kendimizi daha iyi hissetmek için yaptığımız ve son zamanlarda da oldukça farklı araç gereçler ile çok amaçlı hale gelen bir güzellik aracıdır. Özellikle yüz şekillendirme teknikleri ile yapılan makyajlar sayesinde yüz uzun ise kısa, kısa ise uzun, toplu ise yüzü zayıf gösteren makyaj yapabilmek mümkün. İçinde bulunduğumuz dönemde gerek sosyal medya gerekse sesli ve yazılı diğer medya araçları sayesinde güzellik algısı çok farklı bir yöne çekilmekte. Öyle ki sanki kilolu insanlar güzel olamaz veya medyada bahsedilen vücut ölçülerinin dışındaki insanlar için güzellik kavramının yanına yaklaşmak bile imkansızmış gibi addedilir hale geldi. Hal böyle olunca yüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri de bir hayli arttı. Oldukça işe yarayan yüzü zayıf gösteren makyaj hileleri sayesinde olduğunuzdan daha zayıf bir yüz hattına sahip olabilirsiniz. Yüzünüzün hemen her kısmı için birbirinden farklı makyaj teknikleri ile siz de kendi kendinize bu yüzü zayıf gösteren makyaj hilelerini kullanarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.


 

Yüzü Zayıf Gösterebilmek İçin Gerekli Malzemeler ve Kullanış Şekilleri

Kontür yapmak yüzü boyutlandırma işleminin bilinen adıdır. Bu sayede yüzü zayıf gösteren makyaj yapılır ve hatta kişi burnunu inceltebilir veya daha kalkık burun ucu görünümü elde edebilir. Kontür kiti hemen her markanın farklı sezonlarda çıkardıkları koyu renkli bir ten ürü ve aydınlatma amaçlı sim içermeyen ışıltı veren bir üründen oluşur. Bu ürünler koleksiyonlara göre likit, toz veya kremsi yapıda olabilir.Yapısının sonuca olumsuz herhangi bir etkisi olmayacağı için hangisini kullanmayı istediğinize deneyerek kendiniz karar verebilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kusursuz Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Koyu renkli kapatıcı ürün yüzünüzde gölge efekti vermenizi sağlar. Bu sayede gizlemek istediğiniz bölgeleri bu ürün ile sanki ışık görmüyormuş ve gölgedeymiş gibi örtebilirsiniz. Bu sayede bu kısımlar ön planda durmak yerine geri planda durur ve istediğiniz gibi dikkat çekmez. Yüzü zayıf gösteren harika bir makyaj hilesidir ve yanak çukuru kısmına incecik bir çizgi halinde uygulandıktan sonra uygun makyaj fırçası veya süngeri ile dağıtılması sayesinde yüzü daha ince ve daha zayıf gösterecektir.

 

makyajla yüz küçültme

 

Aydınlatıcılar da kontür kitleri veya paletlerinin içerisinde bulunan yüzü zayıf gösteren makyaj hileleri için olmazsa olmaz diğer makyaj malzemesidir. Koyu renkli kapatıcıların aksine aydınlatıcılar ile de daha belirgin olmasını istediğiniz bölgelerinizi aydınlatabilir ve bu kısımları daha ön planda tutabilirsiniz. Kontrollü olarak uygulanmazsa istenilen sonucun aksine komik bir duruma da düşürebilen aydınlatıcılar mümkün olduğunda az miktarda uygulanmalı yeterli gelmediğinde aynı ölçüde yine azar azar artırılarak devam edilmelidir.

 

 

Yüzü Zayıf Gösteren 6 Makyaj Hilesi

1) Yüzü İnce Gösteren Makyaj

Bu makyaj hilesi ile yüzünüz daha iri ve sert bir hatta sahip ise daha yumuşak ve ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle koyu renkli olan kontür ürünü ile çene kemiğimizden kulağınıza kadar olan çene hattını ve alnınızın saç çizgisini renklendirin ve dağıtın. Sonrasında ise ön planda olmasını istediğiniz ya da yüzünüzden belirgin olmasını istediğiniz kısımları aydınlatıcı ile belirginleştirin. Örneğin burun kemiğinizi bu şekilde daha ince veya daha sivri gösterebilirsiniz.

 

2) Burnu Daha Dik ve İnce Gösteren Makyaj

Burnunuz kemerli veya biraz geniş ise bu yöntem ile çok daha kibar ve küçük bir burna sahip olabilirsiniz. Bunun için yine aynı kontğr kitinden faydalanabilirsiniz. Örneğin kemerli burnunuzu düz gösterecek hile için tam da kemerli olan kısma koyu renkli kapatıcıyı uygulayın ve çok fazla yaymayın. Ürünü tampon hareketler ile bu kısma iyice yedirin. Bu sayede karşıdan bakıldığında hokka gibi bir burna sahip olacaksınız. ayrıca tam burun ucunuza uygulayacağınız aydınlatıcı sayesinde burnunuz daha şirin ve ufak duracaktır.

makyajla burun dikleştirme

Bunun dışında daha geniş bir burun yapınız varsa koyu renkli kapatıcı ürünü burun kenarınıza incecik bir hat çizin ve bu iki hat arasında kadar burun kemiğinize de aydınlatıcı ürün uygulayarak yine tampon hareketler uygulayarak yedirin. Burnunuz daha ince ve küçük görünecektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus koyu renkli kapatıcının çok iyi bir biçimde cilde yedirilmesidir. Aksi halde bu ürün kirli görünmenize de sebep olabilir.

 

 

3) Alnı Daraltan Makyaj Hilesi

Alnı açık olan kişiler için adeta kurtarıcı olan bu makyaj hilesi aynı zamanda yüzü zayıf gösteren makyaj için de kullanılabilir. Bunun için saç çizgisi boyunca koyu renkli kontür paletindeki ürünü uygulayın ve biraz alın içine kadar yayarak bu bölgeyi boyutlandırın. Bu sayede saç çizginizi biraz daha aşağıya çekmiş olacaksınız. Dikkatleri alnınızdan uzaklaştırmak için de kaş arası ile biraz yukarısına uygulayacağınız aydınlatıcı sayesinde harika görünebilirsiniz.

 

4) Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj

dudakları dolgun göstermek için ne yapmalıyız

Dudaklarınızı daha dolgun ve iri göstermek makyaj sayesinde sizin elinizde. Üstelik yüzü zayıf gösteren makyaj tekniği ile tüm dikkatleri dudaklarınızda da toplayabilirsiniz. Öncelikle dudaklarınızın tamamını uygulayacağınız ruj rengi ile uyumlu olan dudak kalemi ile boyayın. Bu sayede rujunuz hem daha kalıcı olacak hem de  bu sayede dudak çizginizi taşırarak belirginleştireceğiniz için dudaklarınız daha iri olacak. Rujunuzu da bu çizgi hizasından uyguladığınızda doğal olarak dudaklarınız daha iri ve dolgun görünecektir. Kontür kitinde bulunan aydınlatıcı ile de üst dudağınızdaki “m” çıkıntısını hafifçe belirginleştirin. Dudaklarınız çok daha güzel duracaktır.

  

 

5) Yanakları Zayıf Gösteren Makyaj

yuvarlak yüzü ince gösteren makyaj

Bu makyaj hilesi ile yüzü değil de yanakları toplu olan kişiler için bir makyaj hilesinden bahsedeceğiz. Sadece yanaklarınızdan şikayetçiyseniz yalnızca yanak ile çene kemiği arasına bu hat boyunca uygulayacağınız koyu renkli kapatıcıyı yanaklarınıza doğru yayın. Bu sayede yanak ile çene kemiğiniz arasındaki kısmı gölgelendireceğinizden dha zayıf yanaklara sahip olacaksınız. Yüzü zayıf gösteren makyaj hilelerinin en sevilen ve en çok uygulananlarından olan bu hileyi yapmak hem çok pratiktir hem de çok basittir.

 

 

6) Gözleri İri Gösteren Makyaj

Gözlerinizi daha iri gösterecek olan bu hile tüm göz makyajınızı bitirdikten sonra kullanacağınız aydınlatıcı ile yapılıyor. İlk olarak göz pınarlarına çok hafif uygulayacağınız aydınlatıcı ile daha aydınlık gözlere sahip olacaksınız. Sonrasında kaş kemiğine uygulayacağınız aydınlatıcı ile göz çukurunuzu daha gölgeli ve iri görünmesini sağlayacaksınız. Bu hile ile aynı zamanda kaşlarınız daha kalkık görünecektir. Son olarak aydınlatıcı ile göz kapağınızın ortasını hafifçe aydınlatın ve gözlerinizin ne kadar da irileştiğine şahitlik edin. Yüzü zayıf gösteren makyaj hileleri ile birlikte uygulandığı zaman çok farklı ve güzel görünen bu göz makyajını dilerseniz günlük olarak da kullanabilirsiniz.

 

Yüzü zayıf gösteren pek çok makyaj hilesinden bahsettikten sonra siz hangi kiloda veya hangi vücut ölçüsünde kendinizi mutlu ve güzel hissediyorsanız diğer algı oyunlarına kapılıp sizi tek tip yapmaya çalışanlara esir olmayın demek istiyoruz. Çünkü kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz ve dış görünüşünüzün hiç bir kalıba uymak gibi bir zorunluluğunun olmadığının bilincinde olmalı ve eğer kilolu iken kendinizi daha mutlu hissediyorsanız ve sağlığınız açısından herhangi bir şekilde size zararı yoksa mutluluğunuzu bozacak hiçbir şeye kulak asmayın. Kendi vücudunuzu ve kilonuzu sevin fakat eğer bu durum size sağlık sorunu yaşatacak seviyedeyse kendiniz için bir adım atmalı ve sağlığınız için değişmeye karar vermenizi tavsiye ediyoruz.


Bu Makaleyi Beğendiniz mi?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Daha Etkileyici Dudaklar için Dudak Bakımı Önerileri
Daha Etkileyici Dudaklar için Dudak Bakımı Önerileri

Güzel ve bakımlı dudaklara sahip olmak pek çok kadının istediği ve aslında sahip olunması da...

Kapat